Dzieci po hiszpańsku: Jak wprowadzić język hiszpański do codziennej komunikacji z dziećmi

Dzieci po hiszpańsku: Jak wprowadzić język hiszpański do codziennej komunikacji z dziećmi

Wprowadzenie języka hiszpańskiego do codziennej komunikacji z dziećmi może być zarówno wyzwaniem, jak i przyjemnym doświadczeniem. Hiszpański to jeden z najczęściej używanych języków na świecie, a w Polsce zyskuje coraz większą popularność. W tym artykule przedstawimy sposoby, jakie rodzice mogą zastosować, aby wprowadzić język hiszpański do codziennych rozmów z dziećmi.

 1. Znajdź źródła hiszpańskiego języka

Aby sprawnie posługiwać się językiem hiszpańskim w codziennej komunikacji z dziećmi, warto znaleźć źródła, z których można czerpać wiedzę o tym języku. Można to zrobić poprzez:

 • kupienie podstawowych kursów języka hiszpańskiego na płytach CD lub innych nośnikach,
 • wypożyczenie książek w języku hiszpańskim z biblioteki,
 • korzystanie z różnorodnych źródeł online, takich jak strony internetowe, aplikacje i fora językowe.
 1. Ucz się wraz z dziećmi

Najlepszą metodą nauki języka hiszpańskiego jest codzienne stosowanie go w praktyce. Rodzice mogą uczyć się wraz z dziećmi, co pozwoli na integrację i wspólną zabawę, a także na skuteczną naukę. Zastosowanie tych metod może pomóc w nauce języka hiszpańskiego:

 • śpiewanie hiszpańskich piosenek,
 • oglądanie hiszpańskojęzycznych filmów lub bajek,
 • gra w gry planszowe, w których należy używać hiszpańskiego języka,
 • naśladowanie hiszpańskiej wymowy i akcentu.
 1. Twórz codzienne szablony w języku hiszpańskim

Kolejnym sposobem na wprowadzenie języka hiszpańskiego do codziennej komunikacji z dziećmi jest stworzenie szablonów językowych. Rodzice mogą np.:

 • podczas porannego wstania mówić przebudzonym dzieckom “Buenos días”,
 • podczas zmywania naczyń używać zwrotów “lavando los platos” (myjąc naczynia) lub “secándolos” (susząc je),
 • podczas posiłków korzystać z hiszpańskiego słownictwa, np. mówiąc “Tengo hambre” (Jestem głodny) lub “Quiero más” (Chcę więcej).
 1. Wprowadź hiszpańskojęzyczne książki do domowej biblioteki

Książki to świetne narzędzie w nauce języka hiszpańskiego. Wprowadzenie hiszpańskojęzycznych książek do domowej biblioteki może pomóc w naturalnej nauce języka w codziennym życiu. Warto wybierać książki zgodne z wiekiem dzieci, aby zachęcić je do czytania w języku hiszpańskim. Niektóre z najlepszych książek w języku hiszpańskim dla dzieci to:

 • “El Principito” (“Mały Książę”),
 • “Don Quijote de la Mancha”,
 • “Cuentos de Mamá Oca” (“Bajki Mamy Gęsi”)
 • “La rana que quería ser una rana auténtica” (“Żaba, która chciała być prawdziwą żabą”).
 1. Znajdź chętnych do mówienia w języku hiszpańskim

Jednym z najważniejszych elementów nauki języka hiszpańskiego jest praktykowanie mówienia. Można to wykonać uczestnicząc w rozmowach z innymi ludźmi, którzy posługują się tym językiem. W internecie można znaleźć grupy, w których ludzie oferują swoje umiejętności językowe w zamian za naukę innych języków. Inną opcją jest korzystanie z wymiany językowej, polegającej na wspólnych spotkaniach dwóch osób uczących się różnych języków i rozmawiających ze sobą na przemian.

Podsumowanie

Wprowadzenie języka hiszpańskiego do codziennej komunikacji z dziećmi może być wyzwaniem, ale również świetnym doświadczeniem. Dbałość o naturalność i częstsze stosowanie języka hiszpańskiego w codziennym życiu może sprawić, że nauka języka hiszpańskiego będzie przyjemną i skuteczną metodą.

Aneta Drozdowska

Witaj na moim blogu! Jeśli szukasz bloga parentingowego to doskonale trafiłeś. Wpisy tutaj zawarte będą dotyczyły dzieci i ich wychowania w nowoczesny sposób. Zapraszam do czytania i aktywnego komentowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *