Jak organizować rodzinne pikniki: Pomysły na przyjemne i smaczne spotkania na łonie natury

Organizacja rodzinnych pikników na łonie natury to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie bliskich. Aby taki piknik był udany, warto wcześniej przemyśleć wszystkie jego elementy. W tym artykule podpowiemy, jak przygotować się do takiego spotkania, jakie akcesoria zabrać ze sobą, co zrobić, by jedzenie było smaczne i jak zadbać o zabawę dla najmłodszych.

 1. Planowanie i przygotowanie
  Pozornie proste przygotowanie pikniku wymaga sporego nakładu pracy, której efektem będzie udane i mile spędzone popołudnie na świeżym powietrzu. Przede wszystkim trzeba zacząć od wyboru odpowiedniego miejsca – najlepiej będzie, jeśli będzie to miejsce zielone, w miarę możliwości z dala od zgiełku miasta. Do organizacji pikniku przyda się także lista rzeczy, które warto zabrać ze sobą. Należą do nich:
 • pled lub koc piknikowy,
 • kosz piknikowy lub torba termiczna,
 • nakrycia stołu,
 • jedzenie i napoje,
 • talerze, sztućce, kubki,
 • tacą lub podstawką na napoje.
 1. Jedzenie na pikniku
  Jedzenie i picie to nieodzowny element każdego pikniku. Aby posiłek był smaczny i łatwy do podania, warto przygotować lekkie i łatwe w transportowaniu potrawy. Może to być sałatka z kurczakiem, kolorowe kanapki z wędliną, serem i warzywami, kanapki z pastą z awokado, owoce, warzywa oraz ciasta i ciasteczka. Warto pamiętać, aby jedzenie było dobrze zabezpieczone przed insektami i zachować ostrożność przy wnoszeniu mięsa, gdyż przy wysokich temperaturach może ono szybko się psuć.

 2. Zabawa dla najmłodszych
  Piknik to świetna okazja, aby nie tylko zjeść smaczny posiłek, ale także dobrze się bawić. Dlatego warto zadbać o zabawę dla najmłodszych uczestników pikniku. Przyda się piłka na grę w piłkę plażową, frisbee, a nawet kolorowanki z kredkami. Warto również zorganizować konkursy z nagrodami, takie jak np. zawody w rzucie do celu, czy też wyścigi na woreczkach.

 3. Pogoda
  Chociaż pogoda może być trudnym do przewidzenia elementem, warto sprawdzić prognozę na kilka dni przed planowanym piknikiem. W razie deszczowej aury warto zdecydować się na przełożenie spotkania na inny dzień. Można też pomyśleć o parasolu lub namiocie, który zapewni ochronę przed deszczem lub słońcem.

 4. Sprzątanie
  Po pikniku warto zadbać o posprzątanie miejsca, w którym się znajdujemy. Warto zabrać ze sobą woreczki na śmieci i segregować odpady. Po zakończeniu pikniku wyrzućmy śmieci w miejscu przewidzianym do tego celu.

Podsumowując, organizacja rodzinnych pikników wymaga trochę pracy i zaangażowania, ale jest to świetny sposób na spędzenie miłego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Warto pamiętać o przygotowaniu się odpowiednio wcześniej, dobrze zorganizować jedzenie i zabawę, a także zadbać o ład i porządek. Dzięki temu piknik z pewnością będzie udany i zostanie w pamięci wszystkim jego uczestnikom.

Aneta Drozdowska

Witaj na moim blogu! Jeśli szukasz bloga parentingowego to doskonale trafiłeś. Wpisy tutaj zawarte będą dotyczyły dzieci i ich wychowania w nowoczesny sposób. Zapraszam do czytania i aktywnego komentowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *