Atrakcje okolic Krakowa: Ciekawe miejsca do zwiedzania w pobliżu miasta

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Jednak wiele osób, które odwiedzają to miasto, szuka także ciekawych miejsc do zwiedzania w okolicy. Na szczęście, okoliczne tereny obfitują w wiele atrakcji zarówno dla miłośników historii, jak i tych, którzy szukają wrażeń i aktywności na świeżym powietrzu.

Krakowski Kazimierz i jego zabytki

Kazimierz to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych zabytków miasta. To właśnie tutaj przez wiele lat żyła społeczność żydowska, której kultura i tradycje stanowią dzisiaj nieodłączną część Krakowa. Kazimierz to idealne miejsce dla miłośników historii i architektury. Spacer po uliczkach dzielnicy pozwoli na podziwianie pięknych kamienic, synagog i innych zabytków. Wśród najważniejszych atrakcji są Synagoga Stara i Remuh, Plac Nowy oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Zamek w Czorsztynie i przejażdżka po Dunajcu

Zamek w Czorsztynie to malowniczo położony zamek nad jeziorem Czorsztyńskim. To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych w okolicach Krakowa. Zamek pochodzi z XIV wieku i stanowi doskonały przykład stylu gotyckiego. Po zamek warto się wybrać nie tylko ze względu na jego piękno, ale także na możliwość wykupienia rejsu po Dunajcu. To doskonały sposób na zobaczenie malowniczych krajobrazów Pienińskiego Parku Narodowego.

Ojcowski Park Narodowy i piękne jaskinie

Ojcowski Park Narodowy to kolejne wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić w okolicach Krakowa. To doskonałe miejsce dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Park położony jest w Górach Świętokrzyskich i cechuje się pięknymi dolinami, skałami i wodospadami. Wśród najważniejszych atrakcji są jaskinie (m.in. Jaskinia Łokietka, Jaskinia Ciemna), zamki (Ojców, Pieskowa Skała) oraz Skamieniałe Miasto – unikalna rzeźba skalna, która charakteryzuje się okazałymi katedrami, basztami, murami i pałacami w pięknych kolorach.

Salt Mine w Wieliczce i niezapomniane podziemia

Jedną z największych atrakcji okolic Krakowa jest Kopalnia Soli w Wieliczce. To atrakcja, która przyciąga turystów z całego świata. Wieliczka to najstarsza kopalnia soli w Europie i jednocześnie jedno z najważniejszych dziedzictw kulturowych Polski. To doskonałe miejsce zarówno dla miłośników historii, jak i tych, którzy szukają niezapomnianych wrażeń. W kopalni można zobaczyć m.in. piękne komory, korytarze i kapliczki wypełnione solą.

Zwiedzanie Tarnowa i jego zabytków

Tarnów to kolejne ciekawe miejsce w okolicy Krakowa, które warto odwiedzić. To miasto, które położone jest na pograniczu Małopolski i Podkarpacia. Tarnów to idealne miejsce dla miłośników historii i architektury. Intrygujące zabytki to m.in. Kościół Świętej Katarzyny, Bazylika Katedralna, Zamek Lubomirskich oraz kilka pięknych kamienic i zabytkowych rynków.

Podsumowanie

Okolice Krakowa obfitują w wiele ciekawych atrakcji. Dzięki temu, że miasto leży w pobliżu wielu innych miejsc, można łatwo zaplanować kilkudniową wycieczkę z wieloma wspaniałymi miejscami do odwiedzenia. Warto wspomnieć, że powyższe miejsca to tylko część atrakcji, jakie warto zobaczyć w okolicy Krakowa. Na pewno warto odwiedzić także Babią Górę, Tatrzański Park Narodowy czy Zakopane.

Aneta Drozdowska

Witaj na moim blogu! Jeśli szukasz bloga parentingowego to doskonale trafiłeś. Wpisy tutaj zawarte będą dotyczyły dzieci i ich wychowania w nowoczesny sposób. Zapraszam do czytania i aktywnego komentowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *