Jak zrobić organizer na kosmetyki: DIY pomysły na praktyczne i estetyczne pojemniki

Organizacja kosmetyków może być trudnym zadaniem dla każdej kobiety. Szczególnie, jeśli mamy wiele produktów i małe miejsce do przechowywania. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby uporządkować nasze kosmetyki, a jednym z nich jest stworzenie DIY organizerów na kosmetyki.

  1. Przegląd rzeczy, które posiadamy

Przed przystąpieniem do stworzenia organizerów na kosmetyki, musimy przeglądnąć nasze posiadane rzeczy. Konieczne jest wyselekcjonowanie kosmetyków, które używamy na co dzień, tak aby nie zajmować miejsca po niepotrzebnych produktach.

  1. DIY pojemniki na kosmetyki

a) Pudełka po butach
Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie organizerów na kosmetyki są stare pudełka po butach. Wystarczy pomalować je farbą w wybranym kolorze i wyciąć otwory na pojemniki. Można w nich wygodnie przechowywać kosmetyki.

b) Stare okulary do czytania
Jeśli posiadamy stare okulary do czytania, które już się nie sprawdzają, można je wykorzystać i stworzyć z nich estetyczne pojemniki na kosmetyki. Wystarczy zdjąć soczewki, pomalować ramki i wkleić kawałki pianki lub gąbki w środku.

c) Skrzynki z jajek
Skrzynki z jajek to bardzo praktyczne i tanie rozwiązanie, które można wykorzystać do stworzenia pojemników na kosmetyki. Wystarczy ułożyć je w rzędach i pomalować na wybrany kolor.

  1. DIY wieszaki na kosmetyki

a) Wieszaki z palet
Z desek palet można stworzyć bardzo praktyczne i estetyczne wieszaki na kosmetyki. Wymagają one jednak nieco więcej pracy niż pojemniki. Najpierw należy przyciąć deski do odpowiedniej wielkości, a następnie pomalować farbą w wybranym kolorze.

b) Wieszaki z drewna
Jeśli mamy trochę drewna, możemy z niego stworzyć proste i funkcjonalne wieszaki na kosmetyki. Wystarczy wyciąć drewniane kawałki i łączyć je za pomocą zawiasów.

  1. Przechowuj produkty w zależności od ich przeznaczenia

Aby zachować porządek wśród kosmetyków, należy je przechowywać w zależności od ich przeznaczenia. Na przykład, kremy do twarzy powinny być przechowywane w oddzielnym pojemniku niż produkty do makijażu.

  1. Stwórz przyjazny dla oka układ

Ostatecznie, aby nasz DIY organizer na kosmetyki wyglądał estetycznie, należy stworzyć przyjazny dla oka układ. Najlepiej przechowywać produkty w jednolitych pojemnikach i dodawać dekoracje, które będą pasować do naszego gustu.

Wnioski

Tworzenie DIY organizerów na kosmetyki to prosty sposób na przechowywanie naszych produktów. Można wykorzystać różne przedmioty, takie jak pudełka po butach, skrzynki z jajek czy też deski palet. Wszystko zależy od naszej kreatywności i potrzeb. Ważne jest, aby pojemniki były praktyczne i estetyczne, a przede wszystkim dostosowane do naszych potrzeb.

Aneta Drozdowska

Witaj na moim blogu! Jeśli szukasz bloga parentingowego to doskonale trafiłeś. Wpisy tutaj zawarte będą dotyczyły dzieci i ich wychowania w nowoczesny sposób. Zapraszam do czytania i aktywnego komentowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *